PL
EN RU
DLA PROFESJONALISTÓW
News

Marka Społecznie Odpowiedzialna 2019

Aktualny rok zamykamy wyjątkowym wydarzeniem. Zdobywając piękną nagrodę i wyróżnienie Marka Społecznie Odpowiedzialna 2019. Nagrodzonych zostało 14 polskich firm za skuteczne i odpowiedzialne działania CSR (corporate social responsibility).

Od 2018 roku, jako marka M'onduniq zrezygnowaliśmy całkowicie z foliowania produktów gotowych ograniczając tym samym użycie folii do niezbędnego minimum. W chwili obecnej żadne kartonowe opakowania kremów ani butelki nie są już foliowane a jedynie zabezpieczane 25mm stickerami zmniejszając tylko w tym obszarze o 100% użycie folii termokurczliwej.

Systematycznie poszukujemy i wdrażamy również opakowania plastikowe, które pochodzą w części lub prawie w całości z recyklingu. Współpracujemy również z drukarniami i dostawcami opakowań kartonowych, którzy również stosują surowce wtórne.

Cały 2019 rok centrala firmy poświęciła również na wdrożenie procesu elektronicznego obiegu dokumentów pomiędzy różnymi działami, aby ograniczyć do minimum konieczność druku i zużycie papieru oraz tuszy i tonerów.

To tylko kilka przykładów z wielu procesów, jakie wdrażane są i będą w nadchodzących latach przez naszą firmę i markę. Mamy nadzieję, że takie działania będą pozytywnym sygnałem dla wszystkich naszych kontrahentów i klientów i będziemy mogli wspólnie starać się o poprawę otaczającego nas świata.